Chobani’nin CEO’su Hamdi Ulukaya, 127 yıllık bira üreticisi Anchor Brewing Company’yi satın aldı

Gökmen Mert KURAL

Anchor Brewing Company’nin varlıklarını açıklanmayan bir miktar karşılığında satın alan Ulukaya, “San Francisco ve Anchor Brewing için ne kadar heyecan verici bir dönem. İkisi de yeniden doğuşun büyüsünü yaşıyor. Ben bu şehre, onun tarihine, cesaretine ve çekiciliğine aşık oldum. Böyle yerlerde doğan markaların inanılmaz derecede özel olduğuna ve değer verilmesi, saygı duyulması ve sevilmesi gerektiğine inanıyorum” dedi.

Geçmişi 1896’ya dek uzanan Anchor, en çok Anchor Steam birası, ünlü bira fabrikası ve Potrero Hill semtinde geçen Temmuz’da kapanan Public Taps meyhanesiyle tanınıyor.

KAHVEYE 900 MİLYON DOLAR

Hamdi Ulukaya tarafından kurulan ve ABD’nin en hızlı büyüyen gıda şirketi Chobani, 900 milyon dolarlık bir anlaşma ile ABD’nin kahve devi La Colombe’u geçen yıl aralık ayında satın almıştı. Bu stratejik adım, Chobani’nin pazardaki etkinliğini artırırken, La Colombe’un perakende deneyimi ve geniş müşteri tabanından faydalanarak yeni kanallarda büyüme fırsatları sunuyor. Bu birleşme aynı zamanda Chobani’nin ürün portföyünü genişleterek küresel ölçekte büyüme hedeflerine önemli bir katkı sağlayacak.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir